Esnaf Rehberi Tv / ÜCRETSİZ FİRMANIZI EKLEYİNİZ

GÜVENÇ OTOMOTİV

Yeni Mahalle, Cemalpaşa Caddesi 5310 Sokak 4/E Akdeniz Mersin PK:33050 akdeniz/Mersin
Tel: 0324-239 34 34 Cep: 0532-273 83 94 Fax: 0324-233 03 72
Üye
GÜVENÇ OTOMOTİV
1421013775_akubakim.png

Yetkili Adı
: Güvenç Otomotiv
Adres
: Yeni Mahalle, Cemalpaşa Caddesi 5310 Sokak 4/E Akdeniz Mersin PK:33050
Şehir/İlçe
:

Mersin / akdeniz

Telefon
: 0324-239 34 34
Cep Tel
: 0532-273 83 94
Faks
: 0324-233 03 72
Sektörler
: Oto Y. Parça Ve Tamircileri
Email
: [email protected]
Web
: http://www.guvencotomotiv.com.tr
Facebook
:
 
 
 
 
 
Puan: 0 /5)
(0 kez oylandı.)
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 891 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda

GÜVENÇ OTO ÖZGEÇMİŞİ

İşyerimiz 1975 yılında Ziraat Mühendisi  Mehmet Yaşar GÜVENÇ tarafından kuruldu. Ustalığını yaptığım bu işletmeyi 01.01.1980 yılında devir aldığım günden beri işletmekteyim.

Mersin Endüstri Meslek Lisesi Sanat Okulu MOTOR bölümü mezunuyum. Mesleki eğitimimi  TOFAŞ yetkili servislerinde pekiştirdim. Ustalık belgesi ve Usta Öğretici belgesi ve sertifikaları sahibiyim. 

Mersin şehir merkezinde gar (istasyon) mevkiinde halen faaliyetine devam etmekte olan Liman Vergi Dairesine 6110137637 vergi sicil numarası ile AKDENİZ BELEDİYESİ’nden ruhsatlı Mersin Ticaret Sicil Sanayi Odasına  30653 oda sicil numarası ile Mersin Ticaret Sicil Memurluğuna 28308 sicil numarası ile kayıtlı , TSE Belgeli TUNCAY MAMUK – GÜVENÇ OTOMOTİV ÖZEL SERVİS ve YEDEK PARÇA ünvanlı iş yerimi her biri kendi branşında kalifiye olmak üzere 6 (altı) kişilik ekibim ile birlikte, her marka binek aracın motor, mekanik, ön düzen, balans ayarı, kaporta, boya, elektrik ve klima bakım ve dolumlarının yanısıra Mersin’de aracınıza far parlatma ve far temizliği uygulaması yapmaktayız.

İşyerimiz  yukarıda belirtmiş olduğum işlerle ilgili her türlü elektronik, mekanik  ve teknik destekli teçhizata sahip durumdadır. İşyerimize bakım ve tamir amaçlı bırakılan araçların tamir süreci ve test sürüşü aşamalarında oluşabilecek her türlü hasarlara ilişkin tam teminatlı sigorta poliçesine sahiptir.
Kaporta ve boya hasar işlemlerinde anlaşmalı sigorta şirketleri  ile çalışmaktayız. Anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri…. Dir

Ücretsiz olarak yaptığımız hizmetler

 • Yerinden araç alma
 • 7/24 Yol Servisi
 • Ücretsiz  lastik kontrolü
 • Şehir içi ücretsiz araç çekimi
 • Ücretsiz müşteri ulaşım servisi
 • Ücretsiz son kontrol
 •  
 •  
 •  
 • Bakım için gelen araca ücretsiz araç yıkama hizmeti.
 •  


Adresimiz Yeni Mahalle, Cemalpaşa Caddesi 5310  Sokak 4/E Akdeniz Mersin PK:33050

Web Adresi : www.guvencotomotiv.com.tr     
e-posta        : [email protected] 
MSN             : [email protected] 

Telefon : 324-239 34 34
Fax : 324-233 03 72 
turkcell ..   :532-273 83 94
vodafone .  :542-619 25 35 
avea …….  :506-621 00 40 

 

 
 

 

Far Parlatma

Araçlarımızın farları polikarbon cama sahiptir. Darbelere karşı dayanıklı olması için özellikle polikarbon malzeme kullanılmaktadır. Bu polikarbon far camının yüzeyi de akrilik kaplanarak çiziklere ve güneşin zararlı etkilerine karşı korunur. 

Ancak bu akrilik kaplama zamanla hem güneşin etkisiyle, hem de yıkama için kullanılan çözücü deterjanlarla yok olmaktadır. Far camı da doğrudan güneşe maruz kalarak ve sararıp matlaşır. Çevremizde de çok  görüyoruz bu durumu. Farların aydınlatması da çok zayıflıyor.

Aracınızın farları güneşten yandı ve çizikler artık görünümünü bozduysa size sıfır ayarında farlarınızı temizletmeyi öneriyoruz . Bu işlem farlarınızı güneş ışığına karşı korumakla kalmaz cam yüzeyin ilk günkü gibi saydam ve pürüzsüz  hale gelmesini sağlayacaktır.

Güvenç Otomotiv olarak temizleme sırasında spiral kullanmamaktayız. Çünkü spiral ile zımpralama yaptıktan sonra,  far yüzeyini inceltip zamanla olası bir darbe sonucu çatlama ve kırılmasını istemiyoruz. Sadece parlatıcı ve koruyucu kimyasallardan sonra spiral kullanmaktayız.

 

En Kaliteli Far Parlatma
 
Far Parlatmada Son Trend
Kaliteli Far Parlatma
 
 

 

Kaporta Bakımı

Darbelerden dolayı oluşan yada zamanla korozyon sonucu oluşan araç yüzey hasarlarının tamiri, düzeltilmesi gerekir. Araçlarımızın kaporta bölümünün onarımı ve bakımı ustalık isteyen bir durumdur.

Kaporta bakımı için aracınızın darbe alması zorunlu değildir, zamanla oluşan metal aşınmaları ve yüzey paslanmaları, boya deformasyonları aracınıza değer kaybettirir. Kaporta bakımı Otomobilinizin Paslanma Ve Çürümeye Karşı yapılan Bakımıdır.

Havadan gelen atıklar,  çamur,  tuz vb durumlarda aracınızda oluşan pas araçlara zarar veren en önemli unsurlardan biridir. Araçların dış yüzeyleri boya ile bir nebze korunsada açık olarak duran metaller paslanma riski ile karşı karşıyadır. Kaput, bagaj,  kapı içleri ve  yürüyen aksam gibi yerlerde karşınıza çıkabilecek paslanma sorunu rutubet,  toz,  toprak gibi etkenlerle baş göstermektedir.

Güvenç Otomotiv olarak aracınızın sağlıklı bir kaportası olması konusunda size yardımcı olmak isteriz. Ustalarımız aracınızı inceleyerek olası bir problemi tespit eder ve size rapor eder. İhtiyaç durumunda değişimi gereken parçalar değiştirilerek aracınız yepyeni ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

 

 
 

 

Motor Koruma ve Temizliği

Araçlarımızın farları polikarbon cama sahiptir. Darbelere karşı dayanıklı olması için özellikle polikarbon malzeme kullanılmaktadır. Bu polikarbon far camının yüzeyi de akrilik kaplanarak çiziklere ve güneşin zararlı etkilerine karşı korunur. 

Kullandığımız araçların motor ve çevre aksamları zamanla, kir, yağ, nem gibi etkenlerden aşınabilir, deforma olabilir. Görüntüsü değişip bozulabilir, bu durm bazen araçlarımızın çalışmasını hatta performansını etkiler.

Bilinen sıradan temizleme yöntemler ile motorunuzu ilk aldığınızdaki görünüme kavuşturamazsınız. Özel kimsayallar ve usta işçilik ile aracınızın motor temizliği Güvenç Otomotiv'de kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Bu temizlik işlemince aracınızın elektronik elemanları korumaya alınır, aracınıza zarar verecek hiçbir yöntem veya malzeme kullanılmaz.

Güvenç Otomotiv aracınızın motorunu temizler, sonrasında koruma ürünleri ile motorunuza ömür katacak uygulamayı yapar. Bu uygulama motorunuzu nem, kir ve yağlanmadan koruyacaktır.

Ustalarımızın öngörüsünde belli aralıklarda gerekli kontroller yapılarak, motor temizliği yenilenmektedir.

 

Araç Motor Koruma
 
 
Motor Korumada Son Teknoloji

Lastik Bakımı

Lastikler araçlarımız için en az motor kadar önemli parçalardır. Hayati önem taşırlar.

Lastiklerinizi düzenli olarak kontrol etmeniz ve bakımını yapmanız önemlidir. Aşınmış , yıpranmış, yamalanmış lastikler can güvenliği ve araç güvenliğiniz açısından oldukça tehlikeli durumlar yaratabilir. Lastik ömrünüz, kullanım sıklığı, kullanılan zemin , mevsim gibi etkenler ile değişir.

Lastiğin değiştirilmesinin gerekli olup olmadığını belirlemek için lastik sırtını düzenli olarak kontrol ediniz. Tüm binek otomobil, minibüs/kamyonet lastiklerin sırtında, sırt aşınması gösterge çubukları bulunur. Bu çubuklar, lastiğin birkaç yerinde, sırttaki kanallarda yer almaktadır. Lastik, bu çubuklar ile temas edecek şekilde aşındığında, lastiği değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Güvenç Otomotiv Mersin'de Lassa lastiklerinin bayii olup, müşterilerine lastik değişimlerinde farklı imkanlar sunmaktadır. Ücretsiz lastik kontrolleriniz ve bakımınız için uğrayınız.

Araç Lastik Kontrolleri ve Bakımı
 
Araç Lastiği Önemlidir
Aracınızda Lastik Bakımı

Akü Bakımı ve Değişimi

Her akünün bir kullanım süresi vardır, akünün kalitesine, imalatına göre bu süre değişiklik gösterebilir.

Akü elektrik enerjisini , kimyasal enerjiye çevirip onu depo eden ve ihtiyaç duyulduğunda bu enerjiyi kullanmaya yarayan nesnedir. Kullanılan akünün kalitesine, aracın elektrik kullanımına, hava şartlarına, aracın park haline bekleme süresine ve uzun süre aracın çalıştırılmaması gibi faktörlere bağlı olarak akünün miladı dolabilir.

Akünün çok çabuk boşalması ya da zaman içerisinde sorun çıkartması, akünün ömrünü doldurduğunun habercisidir. Bu yüzden periyodik olarak akü kontrollerinin yaptırılması gerekir. Özellikle uzun yolculuklar öncesinde mutaka akü kontrol edilmelidir.

Uzun süre müzik dinlemek yerine, 5-10 dakikada bir aracın çalıştırılarak akünün kendini şarj etmesi önemlidir. Akünün çabuk boşalmasının önüne geçebilmek için aracınızı 1 aydan fazla uzun süre kullanmayacaksanız, aracınızla akü arasındaki bağlantıyı kesmenizi tavsiye edebiliriz.

Güvenç Otomotiv Mersin'de Mutlu Akü bayii olarak size hizmet vermektedir.

 

Akülerinizi Kontrol Ettiriniz
 
Mutlu Akü Mersin Bayii
Akü Değişimi Hizmeti

Yağ Değişiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Yağ değişiminde yağ sıcakken boşaltılmalıdır. Yağ filtresi yenisi ve orijinaliyle değiştirilmelidir. Arıca değişim sırasında karter contasının da yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Motora araç üreticisinin önerdiği kalite ve performans seviyesindeki yağ konmalıdır. Satın alınacak yağ güvenilir bir satış noktasından alınmalıdır. Yağ değişimi yetkili kişilerce ya da servislerce yapılmalıdır.

Güvenç Otomotiv Mersin'de Castrol Yağ Bayii olarak hizmet vermektedir.

Yağlamanın amacı nedir?

Yağlamanın amacı iki yüzeyi birbirinden ayırarak sürtünmeyi azaltmak, yüzeyleri kayganlaştırarak hareketi kolaylaştırmak, yüzeylerde film oluşturarak korozyon ve oksidasyonu önlemek ve motorda yağ – yakıt karışımını önlemektir.

Motorda yağ eksilmesinin sebebi nedir? 
Ana neden motorda kullanılan teknolojidir. Yeni teknoloji motorlarda, yüksek performans sağlamak için metaller birbirine daha yakın tasarlanmıştır. Bu da yağın eksilmesine yol açar. Ayrıca araç karterinde uygun viskozitede yağ kullanılmaması, araçta uygun performansta yağ kullanılmaması ve aracın sürekli yüksek devirde çalıştırılması da motorda yağ eksilmesinin nedenleri olarak sayılabilir. 

Motorda kullanılan yağın renginin kararması ne anlama gelmektedir? 
Motor yağının görevlerinden birisi de temizliktir. Kaliteli bir motor yağı, içeriğindeki katıklar sayesinde, motorda oluşan kurum parçalarını dağıtarak bünyesine alır, metal yüzeylere yapışmalarını engeller. Metal yüzeylere yapışanları da deterjanla temizler. Bu nedenle motor yağı kirlenerek rengi kararır. Dolayısıyla kirli görünen motor yağı görevini iyi yerine getiriyor demektir. 

Yağ değişiminde neden filtreleri değiştirmeliyim?
Motorun emme manifoldundan çekilen havanın içerisinde bulunan toz vb. gibi katı partiküller ile yakıtın yanması sonucunda geriye kalan bakiye parçacıklar yağın temizleyici etkisiyle piston ve silindirin üzerinden alınarak filtreye aktarılır. Bu özelliği yağlara, içerdikleri deterjan ve dispersan gibi katıklar verir.


 

Araç Yağ Bakımı
 
Araç Yağ Kontrolü ve Değişimi
Aracınıza Uygun Yağ
 

 

 

 

Facebook Yorumları